O stadionu

Nejmodernější a největší fotbalový stadion v České republice – to je EDEN ARÉNA. Vršovický stánek byl vybudován v roce 2008 a nabízí při fotbalových utkáních 20 617 míst k sezení. Všechna místa k sezení jsou krytá, takže poskytují pohodlné podmínky i v případě nepřízně počasí.

ZÁKLADNÍ FAKTA

  • První ligové utkání: 17. 5. 2008
  • Zahájení výstavby: 2006
  • VIP Prostory: 45 VIP Boxů, 322 VIP sedadel GOLD, 298 VIP sedadel SILVER, 162 sedadel v Boardroomu.
  • Občerstvení: Ve veřejných prostorech EDEN ARÉNY je 14 stánků s rychlým občerstvením různého charakteru. V nabídce nechybějí teplé a studené pokrmy a nealkoholické nápoje a piva.
  • Merchandise: 1 prodejní místo – Fan Shop
  • Hrací povrch: Přírodní tráva
  • Osvětlení: Osvětlení hřiště zajišťuje 180 LED reflektorů o plošné svítivosti min. 1 700 luxů
  • Obří obrazovky: 2 v hledišti (JV a SZ rohy)

EDEN ARÉNA byla postavena na místě starého stadionu po dvouleté výstavbě v letech 2006 až 2008 a slavnostně otevřena zápasem SK Slavia Praha proti Oxford University 7. května 2008. Věděli jste, že stávající hrací plocha stojí přesně ve stejném místě, jako tomu bylo u předešlého stadionu?

Za dobu, kterou je EDEN ARÉNA v provozu, zde proběhl bezpočet fotbalových utkání, jak naší nejvyšší ligy, tak i reprezentace a dále zápasů v americkém fotbale, ragby a lakrosu. Také se stal oblíbeným místem muzikantů, vystoupili zde umělci zvučných jmen jako Metallica, Iron Maiden, R.E.M., Depeche Mode, Red Hot Chili Peppers, Coldplay, Pink, Bruce Springsteen a Jon Bon Jovi.

Multifunkční EDEN ARÉNA nabízí vedle plochy také zázemí uvnitř stadionu, což ji dělá unikátním a moderním prostorem. Naleznete zde hotel, restauraci, konferenční a kancelářské prostory, banku, fastfoodový řetězec i podzemní garáže.

Dovolte nám pochlubit se pár čísly a technickými informacemi: EDEN ARÉNA je vystavěna na ploše cca 22 000 m². Její střecha sahá do výšky 22 metrů nad ulicí. Konstrukci, ukotvenou na betonových pilotech, tvoří především betonové prefabrikáty a monolity. Střecha z oceli, která kryje diváky před nepřízní počasí, je usazena tak, že výhledy z ochozů nejsou omezeny žádnými sloupy.

 

Aktuality

07. 08. 2017

Změna termínu 3. kola

POZOR!!! Změna termínu 3. kola HET ligy. Utkání Slavia - Jihlava se odehraje již v pátek 11. 8. od 18:00.

Social média